Kontakt

Dieta Dukana a aktywność fizyczna

Jeśli jesteś osobą aktywną na co dzień i myślisz o przejściu na kurację proteinową, musisz wiedzieć, że podczas diety wzmożony wysiłek nie do końca jest wskazany.

aktywność fizyczna - dieta dukanaIntensywne treningi sportowe należy wykluczyć przede wszystkim w pierwszej fazie trwania diety, kiedy to będziemy sięgać tylko i wyłącznie produkty białkowe. Właśnie wtedy intensywny ruch mógłby przyczynić się do rozbudowy mięśni, a nie każdego interesuje przecież taki efekt. Co więcej, pierwsza faza u niektórych osób może wywoływać dodatkowo uczucie osłabienia i zmęczenia, więc to jeszcze jeden argument przemawiający za tym, by zrezygnować z drastycznych ćwiczeń.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się natomiast ułożenie nieco mniej forsującego planu ćwiczeń, zwłaszcza jeśli nie chcemy rezygnować z ruchu w trakcie diety Dukana. Najlepszą formą aktywności fizycznej będzie wówczas marsz. Możemy spacerować, możemy również wspinać się po schodach.

Każda forma ruchu będzie wskazana, pod warunkiem, iż nie będzie związana
z nadmiernym, wykańczającym nasz organizm wysiłkiem. Prace ogrodowe czy nawet zwykły spacer z psem na pewno również wyjdzie nam na zdrowie, więc warto o tym pamiętać. Sam twórca diety, doktor Dukan, nie jest przeciwnikiem ruchu, a wręcz przeciwnie, jest zdania, że umiarkowana aktywność fizyczna może nam pomóc osiągnąć nasz wymarzony efekt, czyli szczupłą oraz zgrabną sylwetkę. Jeśli więc zastosujemy się do wszystkich zaleceń francuskiego specjalisty, możemy mieć pewność, że już po kilku tygodniach zauważymy pierwsze widoczne efekty.

Komentarze

 1. Blagam niech ktos odpowie….

  • fazę II prowadzisz aż do momentu uzyskania wymażonej przez Ciebie wagi. Dopiero jak ją uzyskasz przechodzisz w fazę III. nie powinnaś przytyć, a wręcz dalej chudnąć tylko o wiele wiele wolniej, o ile wszystko robiłaś wedle zaleceń. Po zakończeniu 3 fazy przechodzisz w fazę IV i prowadzisz ją do końca życia – czyli jesz wszystko, z nowymi nawykami żywieniowymi (nie przejadasz się, w miare regularne posiłki, jeden dzień w tygodniu czysto proteinowy)

 2. Jestem w pierwszej fazie ale meczy mnie pytanie jesli skoncze te 4 fazy mozna wrocic do pierwszej jesli sie nie uzyskalo odpowiedniej dla mnie wagi??

 3. Witam.

  A ja mam właśnie z tym problem, chciałbym schudnąć jakieś 8-10 kilogramów, „niestety” prowadzę bardzo aktywny tryb życia. Trenuje na siłowni i gram w klubie w piłkę nożną, co teraz mam zrobić ? zmienić dietę ?

  Waga : 82
  Wzrost : 182

 4. na diecie schudłam 20 kg i mimo to że mam 59 lat nic mi nie zwisa – albo prawie nic . w czasie diety dużo chodziłam ,mam psa to trochę mi pomogło, 2- raz w tygodniu chodzę na basen -30 min gimnastyki w wodzie jest cudowna. jeżeli nie pójdę na spacer to jeżdżę na rowerku stacjonarnym,umiarkowany ruch jest potrzebny.

 5. moja znajoma nic nie cwiczyla i w pol roku schudla na tej diecie 20kg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.