Kontakt

Przeciwwskazania

Dieta Dukana przez specjalistów została uznana za w pełni bezpieczną kurację odchudzającą, aczkolwiek mimo to, istnieje kilka przeciwwskazań, o których trzeba wiedzieć. Jeśli chcemy mieć pewność, że dieta proteinowa nie wyrządzi szkód w naszym organizmie, koniecznie udajmy się do lekarza dietetyka, który odpowie nam na wszelkie nurtujące nas pytania.

Chociaż białko jest jednym z podstawowych składników odżywczych, to jednak nie każdy może pozwolić sobie na spożywanie protein w zbyt dużych ilościach. Dieta Dukana zatem z całą pewnością nie będzie odpowiednią kuracją dla:

 • osób mających problemy z nerkami, ponieważ białko może pogłębić tego rodzaju schorzenia. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy warto więc pokusić się o całkowite wyleczenie tego organu bądź znaleźć inną kurację, nie powodującą obciążenia nerek,

 • osób z przewlekłą chorobą stawów (dna moczanowa), gdyż kuracja może prowadzić do nasilenia się symptomów tego schorzenia,

 • diabetyków, chociaż w tym przypadku zdania są podzielone. Osoby chorujące na cukrzycę mogą przejść na dietę, ale w czasie trwania kuracji konieczne jest obserwowanie poziomu cukru (nie wolno dopuścić do kwasicy metabolicznej).

Dieta Dukana zakłada wyeliminowanie części produktów, w tym między innymi mąk oraz kasz. Jako, że składniki te są bogatym źródłem wielu substancji odżywczych oraz pierwiastków (cynku, miedzi) warto zadbać o to, by nasz organizm w trakcie trwania kuracji odchudzającej, mógł być wspomagany odpowiednimi suplementami witaminowymi.

Komentarze

 1. Co można jeść w 1Fazie dukana ?
  Chciałabym zacząć tylko nie wiem gdzie to znaleść bo tego tu nie rozumiem ?

 2. ja dwa lata temu byłam na tej diecie i w przeciągu około 3 miesięcy schudłam 20 kg 🙂 znajomi na ulicy mnie nie rozpoznawali :))) Teraz jestem 7 miesięcy po porodzie i nie ma efektu jojo, ale pasowało by zgubić jakieś 5 kg, jak skończę karmić synka to wracam na diete Dukana! Trzymam za wszystkich kciuki 🙂

  • mam identyczna sytuację :))) przez 3 m-ce schudłam 20 kilo, w listopadzie urodziłam synka, skonczylam karmić i od jutra biorę sie za dietę żeby zrzucić to co zbędne po ciąży mi zostało.

 3. jestem narazie miesiąc na tej diecie w drugiej fazie schudłam już 7 kilo a dążę do 15 w dół więc trzymajcie kciuki i powodzenia oraz wytrwałości dla was ! pozdrawiam

 4. I FAZA – trwa od 3 do 5 dni w zależności ile chcemy stracić kilogramów, jest faza która przygotowuje nasz organizm do chudnięcia.

  II FAZA – trwa tak długo aż na wade ujrzymy tyle kilogramów ile chcemy, jest to faza w której chudniemy.

  III FAZA – jej długość jest obliczna według wzoru (ilość straconych kilogramów pomnożona przez 10) czyli np. schudliśmy 10 kilogramów więc faza będzie trwać 100 dni. Jest to faza która pozwala powoli wracać nam do normalnego jedzenie i utrwalić wfekt utraty wagio czyli zapobiec efektowi jo-jo.

  IV FAZA – do tej wam daleko

  POZDRAWIAM

 5. 1 faza nie miała trwać do tego czasu aż osiagniemy na wadze nasz cel??

 6. ja już byłam na tej diecie…dwa lata temu..zgubiłam 12 kg…przez 3 m-ce…można się do niej przyzwyczaić i polubić..nie trzeba się głodzić…dużo przepisów można znaleźć w internecie..polecam tę dietę…warunek należy dużo pić..ja piję wodę lekko gazowaną… jak kto lubi…życzę gubienia kilogramów..;)

 7. witam czy ktoś może napisać ile trwa faza pierwsza .

 8. Czy mama karmiąca może skorzystać z Diety Dukana?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.