Kontakt

Zalety diety Dukana

O diecie Dukana jest z roku na rok coraz głośniej, a ty wciąż zastanawiasz się, dlaczego kuracja ta spotyka się z tak dużym zainteresowaniem? Jak się okazuje, dieta proteinowa ma wiele zalet, o których na pewno warto dowiedzieć się jeszcze przed przystąpieniem do zrzucania zbędnych kilogramów.

Jak się okazuje, wielu z nas często decyduje się na przerwanie odchudzania, głównie z tego powodu, iż nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać wszystkim surowym restrykcjom oraz zaleceniom. W przypadku diety Dukana jest nieco inaczej. Kuracja ta bowiem nie ma na celu zakazanie nam sięgania po nasze najsmaczniejsze posiłki. W trakcie tej diety nie musimy bowiem rezygnować z tego, co jeść uwielbiamy. To tylko jedna z wielu zalet kuracji opracowanej przez francuskiego specjalistę. Do dużych atutów diety Dukana należy również zaliczyć:

 • możliwość samodzielnego komponowania posiłków z dozwolonych produktów (których jest około stu, więc każdy może wybrać coś apetycznego dla siebie),
 • skuteczność diety, która opiera się w dużym stopniu na produktach proteinowych. Białko, jak udowodniono, ma właściwości odchudzające, więc pomaga nam szybko rozprawić się ze zbędnymi kilogramami,
 • bezpieczeństwo stosowania kuracji została potwierdzona specjalistycznymi badaniami. Białko jest niewątpliwie jednym z ważniejszych składników odżywczych, które jest
  w stanie nie tylko pomagać nam w spalaniu kalorii, ale również dostarcza potrzebnej organizmowi energii,
 • w trakcie stosowania diety Dukana można zrzucić od kilku do nawet kilkudziesięciu kilogramów, oczywiście pod warunkiem przestrzegania wszystkich zasad kuracji.

Komentarze

 1. No coz, taka sobie 1kg w 2 tygodnie

 2. Oj bo na tej diecie TRZEBA jeść i to wtedy kiedy jesteśmy głodni, nic nas tu nie ogranicza. Przy dobrze stosowanej diecie możemy się czuć słabsi przez pierwsze 2-3 dni ale potem to mija, bo organizm się przyzwyczaja 🙂 Poza tym, trzeba pamiętać, że każdy organizm jest inny i czasem trzeba się skonsultować z dietetykiem.

 3. Ello. ja nie dałam rady na drugi dzień drugiego etapu powiedziałam dość. czułam się bardzo źle, nie miałam sił i prawie że mdlałam. co do jedzenia to się przyzwyczaiłam, ale po prostu strasznie osłabiająca. a i do tego boli głowa.

 4. tez mnie to zastanawia. trzeba poszperac w necie o tym 🙂

 5. Ja mam pytanie, gdzie do cholery zostało udowodnione, że białko ma właściwości odchudzające?! o.O

  • Nikt nigdy czegos takiego nie stwierdzil, poczytaj troche

  • Samo białko nie ma właściwości odchudzających ale ludzki organizm żeby spalić – przetworzyć proteiny potrzebuje dużo więcej energii niż w przypadku węglowodanów szczególnie prostych tego nie trzeba udowadniać wystarczy sięgnąć po artykuł lub czasopismo dla sportowców, sama również ćwiczę i w ciągu dnia piję trzy lub dwa koktajle proteinowe jeden z nich na noc i od paru lat nie mam żadnych problemów z skakaniem wagi
   Na tym polega cała dieta Dukana skoro w ciągu dnia zjadasz tylko proteiny to pomyśl jak twój organizm musi się napracować żeby je przerobić dlatego jest się zmęczonym osowiałym itd (to tez wina spadku cukru)
   🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.